Mój wybór – Lenovo ThinkPad Yoga 370

W ostatniej dostawie doszły mi dwie Yogi 370. Postanowiłem więc przybliżyć Państwu ten model. Czym się wyróżnia? Genialnym dodatkiem jest rysik wysuwany z obudowy. Dzięki temu oraz lekkiej masie jest idealnym kompanem studenta, dziennikarza czy przestawiciela handlowego. Poza tym to THINKPAD 🙂 Opisywany model jest wyposażony w 8 GB RAM’u, pojemny dysk SSD – 512 GB oraz procesor Intel Core i5 siódmej generacji. Oczywiście laptop w pełni wspiera najnowszego Windowsa 11.

Skoro rysik – to oczywiście dotykowy ekran – wykonany w technologii IPS i w rozdzielczości FullHD. To oznacza pełne i żywe kolory. Wrażenia z korzystania są naprawdę rewelacyjne. Ekran obraca się o 180 stopni, dzięki czemu można Yogę używać w trybie tabletu. Oczywiście – mimo świetnie działającego rysika – ekran można obsługiwać także palcem. Co ciekawe – przy obracaniu ekranu klawisze chowają się do obudowy. Fajny mechanizm wpływający na wygodę użytkowania.

Laptop jest wyposażony we wszystkie konieczne porty. Co ciekawe – pomino niewielkich gabarytów znalazło się miejsce na pełnowymiarowe HDMI. Oprócz niego mamy dwa porty USB 3.0 (jedno z możliwością ładowania zewnętrznych urządzeń) oraz jedno USB typu C/Thunderbolt. Podłączenie do sieci przewodowej wymaga zastosowania dedykowanej przejściówki. Po prawej stronie znajduje się jeszcze czytnik kart (microSD) oraz kieszeń na kartę SIM (modem LTE jest opcjonalny) o opisywany na początku rysik. Oprócz tego wyjście/wejście mini jack.

Opisywany model znajdziecie w ogłoszeniach i aukcjach na portalach OLX i Allegro.